آموزش وردپرس
خانه / دسته‌بندی نشده / ۵نکته برای افزایش موفقیت نوجوانان
موفقیت نوجوان

۵نکته برای افزایش موفقیت نوجوانان

نقش والدین درشکل گیری زندگی نوجوانان بسیار مهم و اساسی است و به آنها در دستیابی به موفقیت های بزرگ و کوچک کمک می‌کنند تا مسیر را به هدف برسانند. این ۵ راهنمایی کوتاه برای افزایش موفقیت نوجوانان به شما کمک خواهد کرد تا به آن دست یابید

موفقیت برای نوجوانان راه حل جادویی ندارد و یک شبه بدست نمی‌آید مسئله اصلی نوع نگرش است . والدین باید نگرش فرزندانشان را نسبت به موفقیت تغییر دهند.

در اینجا به ۵ نکته مهم که به تقویت موفقیت حرفه ای نوجوانان کمک می کند را به شما پیشنهاد می کنیم

۱:تشخیص آنچه که آنها دوست ندارند

نوجوان موفق

والدین باید از فشار بر روی فرزندانشان نسبت به کاری که آنها دوست ندارند انجام دهند اجتناب کنند.

فرزند نوجوان باید بداند که بقیه عمرش را چگونه می خواهد سپری کند . این وظیفه والدین است که به آنها آموزش دهند که چه کاری را میخواهند در آینده انجام دهند .

آینده نگری در سنین نوجوانی برای فرزندانمان بسیار مشکل است اما والدین می‌توانند کمک کنند تا آنها بتوانند تصمیم بگیرند که چه کاری را میخواهند انجام دهندو چه کاری را دوست ندارند انجام دهند و گزینه هایی را که دوست ندارند انجام دهند را حذف کنند.

۲:همیشه یک برنامه داشته باشید

موفقیت نوجوانان

فرصت های خوب در زندگی کم بوجود می آیند  به همین دلیل آمادگی برای استفاده از موقعیت ها را باید به نوجوان آموخت. همانطور که یک ورزشکار بدون برنامه نمیتواند قهرمان المپیک شود یک نوجوان بدون برنامه نیز نمیتواند به موفقیت برسد

۳:اجتناب از فردگرایی

نوجوان موفق

در جهان امروز انسانها برای زندگی به یکدیگر نیاز دارند وارتباطات بسیار مهم است ما به عنوان یک کارمند ،کارگر ، پدر یا مادر برای پیشبرد اهدافمان در طول روز با افراد زیادی در ارتباط هستیم و به تنهایی نمی توانیم زندگی خود را به پیش ببریم .

برای کمک به فرزندانمان جهت رسیدن به موفقیت باید آموزش دهیم که زندگی در ارتباط با دیگران و گروه‌ها ارزش و معنی پیدا میکند و آنها باید ارزش خود رادر گروه پیدا کنند.

:۴ مسئولیت پذیری

موفقیت نوجوان

نوجوان باید بداند تنها کسی که مسئول ساختن آینده اوست تنها خود فرد است . والدین می‌توانند به فرزندشان کمک کنند تاعواقب کارهایش را بر عهده بگیرند و بدانند چگونه میتوانند به رویاهای خود برسند.

۵: تمام کردن کارهای نیمه تمام

نوجوان موفق

 

نوجوان ما باید بداند کاری را که شروع کرده چگونه به پایان برساند. متاسفانه بسیاری از والدین به این مورد خیلی اهمیت نمیدهند و فرزندان از یک شاخه به شاخه ای دیگر میروند و والدین نیز از آنها حمایت میکنند فرزند ما باید بداند چگونه کاری را که شروع کرده ، به خوبی به پایان برساند. به عنوان مثال اگر قرار است یک سال یا چند ماه به ورزش فوتبال بپردازد بین مسیر آن را رها نکند و کاری را نیمه کاره رها نکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × چهار =