آموزش وردپرس
خانه / دسته‌بندی نشده / چگونه یک نوجوان موفق شویم؟

چگونه یک نوجوان موفق شویم؟

هر کس میخواهد در زندگی خود به موفقیت برسد . این طور نیست؟حتی شما به عنوان یک نوجوان می توانید در زندگی خود به موفقیت برسید. واقعا این کار سخت نیست. مراحل زیر را انجام دهید و سالها مسیر موفقیت را بپیمایید.

۱:در مدرسه عملکرد خوبی داشته باشید

در مدرسه عملکرد خوبی داشته باشید . مهم نیست که چقدر مدرسه خسته کننده است در حال حاضر آموزش و پرورش به شما کمک خواهد کرد که یک عضو مولد در جامعه باشید. تلاش برای برتری در مدرسه را امتحان کنید . به حرفهای معلم گوش کنید کارهای خود را انجام دهیدو نمرات خوب دریافت کنید . این گامهای کوچک به شما این امکان را میدهد که بتوانید در آینده کارهای بزرگ را بتوانید انجام دهید.مدرسه شما را در مسیر درست قرار میدهد.

۲:کارهای داوطلبانه انجام دهید

در کارهای داوطلبانه شرکت کنید . سعی کنید به دیگران کمک کنید. این کارنه تنها میتواند وضعیت جامعه را بهبود دهدبلکه میتواند شما را خوشحال کند و شما نسبت به خود حس خوبی داشته باشید.فرصتهایی را که میتوانید به دیگران کمک کنید را پیدا کنید .اگر دوست دارید به محیط زیست کمک کنید در گروه های محیط زیست شرکت کنید اگر دوست دارید به مردم مناطق محروم کمک کنید در سازمان هلال احمر ثبت نام کنید . زمانی که شما به دیگران کمک می‌کنید این حس بهتر بودن و مفید بودن در شما بوجود می‌آید.

۳:اهداف خود را در زندگی و کار مشخص کنید

اهدافتان را در زندگی مشخص کنید . شروع به فکر کردن در مورد شغل هایی را که مایل هستید انجام دهید را مشخص کنید براساس منافع و نقاط قوت خود انتخاب خوبی داشته باشید. این تصمیم در آینده شما تاثیر میگذارد. خودتان را به چالش بکشید . این کار باعث میشود نسبت به توانایی های خود متعجب شوید.

۴:به دنبال کارهای خلاف نروید

به هیچ خلافی دست نزنید چه قانونی و چه غیر قانونی . این کارها میتواند آینده شما را خراب کند. از فشار همسالان برای کشیدن سیگارو مواد مخدر یا نوشیدن الکل اجتناب کنید. قوانین را رعایت کنید.و تحت فشار همسالان‌تان قرار نگیرید

۵:پدر و مادر و افراد موثر در زندگیتان را خوشحال کنید

پدر و مادر و افراد موثر در زندگیتان را خوشحال کنید به یاد داشته باشید که آنها همواره در صدد کمک به شما هستند و می‌خواهند که شما بهترین باشید. به آنها احترام بگذارید حتی زمانی که نظر آنها مخالف نظر شما است و یا حرفهای آنها شما را آزار می‌دهد به یاد داشته باشید که آنها هر کاری انجام میدهند که شما در زندگی موفق شوید. شما خانواده تان را انتخاب نمی‌کنید اما باید قبول کنید که یک خانواده هستید علی‌رغم نظرات متفاوت.در حال حاضر چگونگی برخورد با دیگران را بیاموزید زیرا هنگامی که بزرگسال شدید رئیس یا همکارتان را انتخاب نمی‌کنید.بنابر این یاد بگیرید که چگونه به آنها احترام بگذارید.

۶:دوستان خوب پیدا کنید

دوستان خوبی برای کمک به شما وجود دارند.دوستانی هستند که از شما حمایت می‌کنندو روحیه شما را افزایش می‌دهند.با افرادی که شما را خوشحال می‌کنند ارتباط برقرار کنید. یک گروه از دوستان حمایت کننده و دوست داشتنی ایجاد کنیدکه می‌توانند در زندگی به شما کمک کنندو رویاهایتان را زنده نگه دارند.

۷:فعال شدن در یک تیم ورزشی

به یک تیم مدرسه یا خارج از مدرسه بپیوندیدو فعال باشید ورزش کنید، این به شما کمک می‌کند احساس بهتر جسمی و ذهنی داشته باشید. مطالعات نشان میدهد افرادی که در سال های کودکی و نوجوانی فعال هستند در بزرگسالی نیز فعال‎ترهستند. بنابراین فعال باشید.

۸:کاری را که دوست دارید انجام دهید

کاری را که دوست دارید انجام دهید، یک سرگرمی مانند آواز خواندن خیاطی ،ساخت سفال و غیره این کار به شما کمک می‎کند شخصیت خود را توسعه دهید . آزمایش و کشف چیزهای جدید ممکن است شما راشگفت‌زده کند و استعداد شما را پیدا کند.

۹:ایمان داشته باشید

به خداوند ایمان داشته باشید و بدانید که همیشه یکی هست که در سخت ترین زمانها دست شما را می‎گیرد و از شما حمایت می‎کند

۱۰:از زندگی خود به تمام و کمال استفاده کنید

از زندگی خود استفاده کنید و از آن لذت ببرید شما فقط یک بار و آن هم به مدت بسیارکوتاهی نوجوان هستید. زندگی کنید و از آن لذت ببرید به بیرون بروید و دنیای اطراف خود راببینید . زندگی کوتاه است حداکثر استفاده را از آن ببرید.

با آرزوی موفقیت برای تمامی شما  نوجوانان عزیز

منبع : سایت wikihow

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − شش =