آموزش وردپرس
خانه / دسته‌بندی نشده / مهارتهای اجتماعی نوجوانان

مهارتهای اجتماعی نوجوانان

بسیاری از والدین به  دنبال این هستند که مهارتهای اجتماعی را به فرزندانشان بیاموزند آنها به دنبال این هستند که فرزندانشان را در اجتماع ایمن کنند اگر شما نیز فرزند نوجوانی دارید و  قصد داريد تا این مهارتها را به فرزندتان آموزش دهید پس این مقاله را تا پایان مطالعه کنید.

برای نوجوانها داشتن مهارت های اجتماعی خوب،  بسیار مهم است. دانستن این مهارتها آنها را برای زندگی آینده آماده می‌کند.. نیاز و شیوه اجتماعی شدن زمانی که بچه ‌ها رشد می‌کنند و تبدیل به نوجوان می‌شوند تغییر می‌کند.

در این سالها در نتیجه بلوغ ،سردرگمی و خشم و ناراحتی رخ می‌دهد. کودکان با مهارت‌های اجتماعی ضعیف ممکن است این کمبود خود را به صورت خشم و یا افسردگی نشان دهد.فرزندانی که  مهارتهای اجتماعی مناسب ندارند اغلب مشکلات زیادی در حفظ  روابط  به عنوان یک بزرگسال دارند.

بنابراین مهم است که به نوجوان‌مان کمک کنیم  تا مهارتهای اجتماعی مناسب را یاد بگیرد. والدین نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌کنند و می‌توانند به فرزند نوجوان‌شان کمک کنند تا در فعالیت‌های اجتماعی شرکت کنند.

در اینجا برخی ایده ها برای کمک به نوجوان برای یادگیری مهارت‌های اجتماعی عنوان شده است.

 

۱)تئاتر:

تئاتر یک فعالیت عالی برای نوجوانان است . تئاتر افراد جدیدی را به نوجوان معرفی میکند . شما میتوانید از تئاترهای محلی دیدن کنید و فرزندان‌تان را برای شرکت در آنها تشویق کنید.

 

۲)اردوها  :

اردو در رشد و افزایش مهارتهای جتماعی کمک می‌کند. اگر در مدرسه اردویی برقرار شد از رفتن آنها به اردو خودداری نکنید. اردوگاه ها مکان مناسبی برای ایجاد دوستان جدید است . اردوهای یک روز ه  و بخصوص آخر هفته کمک خوبی به نوجوانانی که مهارت اجتماعی ندارند می‌کند.

 

۳)کارهای داوطلبانه:

داوطلب شدن، یک فعالیت عالی برای بچه ها در تمام گروه‌های سنی است.فرزندانتان را برای شرکت در کارهای داوطلبانه مثل کمک به زلزله زدگان یا عضویت در هلال احمر و غيره تشویق کنید.

 

آنها همچنین میتوانند به بچه های کوچکتر در انجام فعالیتهای مدرسه کمک کنند. به آنها کمک کنید تا بدانند چگونه میتوانند کارهای داوطلبانه در جامعه انجام دهند . فرزند شما میتواند زمانی که به دیگران کمک میکند،‌ مهارتهای اجتماعی خود را نيز بهبود بخشد.

 

۴) شرکت در فعالیتهای ورزشی

نقش ورزش در زندگی بسیار زیاد است .ورزش چیزی فراتر از سرگرمی است چیزهای زیادی را می‌توان از ورزش یاد گرفت. نوجوان

ان می‌توانند ارزش کار گروهی،رهبری،انگیزه،تناسب اندام را از ورزش یاد بگیرند همه این ویژگی‌ها  برای ساخت شخصیت و بهبود مهارتهای اجتماعی عالی هستند.

 

۵)کلاس‌های هنری:

به نوجوان خود کمک کنید تا استعداد هنری خود را تقویت کنند. و از مهارتهای اجتماعی در کلاس‌های هنری بهره ببرند. علاوه بر اینکه نوجوان با همکلاسی‌ها و مربی خود همکاری می‌کند،می‌تواند راهی برای بیان خلاقیت های خود پیدا کند. این فعالیتها به بچه های خجالتی کمک می‌کند تا نظراتشان را بهتر بیان کنند. نوجوان‌تان را تشویق کنید تا در کلاسهای هنری و صنایع دستی شرکت کنند. کلاسهای نقاشی ،طراحی،سفال و فعالیتهای مشابه که به نوجوان کمک کند تا بتواند خود را به نحو شایسته ای به دیگران نشان دهد.

 

۶)تماشای رویدادهای زنده:

همراه نوجوان خود یا با دوستان به تماشای رویدادهای زنده مثل تماشای ورزش مورد علاقه یا کنسرت موسیقی مورد علاقه و یا تئاتر بروید . این برنامه های زنده باعث میشود نوجوان شما در محیطی قرار بگیرد که افراد مختلفی در آن مکان هستند و همه یک هدف دارند اما همگی غریبه هستند و اینگونه فرزند شما می‌اموزد که با غریبه ها چگونه برخورد کند.

شرکت در این فعالیتها باعث میشود که فرزند ما بتواند در حین فعالیت به این مهارتها دست پیدا کند.

 

آیا شما هم فعالیت هایی را می شناسید که برای افزایش مهارت های اجتماعی پیشنهاد مفید باشند ؟ در قسمت دیدگاه ها برای ما بنویسید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − نه =