آموزش وردپرس
خانه / دسته‌بندی نشده / قانون جذب چيست؟( مقدمه: معني كلمات “قانون “و “جذب” )

قانون جذب چيست؟( مقدمه: معني كلمات “قانون “و “جذب” )

شايد شما هم اين واژه را شنيده باشيد : ” قانون جذب ” و احتمالا برايتان سئوال پيش آمده باشد كه اين چه قانوني است ؟ كجا و چگونه كار مي كند ؟

” قانون ” كه تكليفش مشخص است يعني يك اصل اثبات شده و مي تواند فيزيكي باشد مثل قانون نيوتن كه در طبيعت از ابتداي خلقت جهان هستي وجود داشته و در حال کار است و يا قوانين اجتماعي كه كشورها براي اداره مملكت خودشان وضع مي كنند و همه مردم آن كشور ملزم به اطاعت و پيروي از آن هستند .

” جذب ” به معناي كشش است و آن نيرويي است كه باعث مي شود ماده اي به ماده ديگر نزديك شود و به آن بچسبد . مثل جذب آب توسط یک تکه اسفنج و يا قطبهاي ناهمنام دو آهنربا که همدیگر را جذب می کنند .

مثال آشنايي که در دنیا همگی زیاد دیده ایم نيروي جاذبه زمين است كه با قانون خودش كار مي كند ، يك قانون غير قابل انكار .آیا کسی هست که بگوبد نیرویی به نام جاذبه زمین وجود ندارد ؟

امكان ندارد كسي بر روي زمين زندگي كند و اين قانون را نديده باشد و از آن استفاده نكرده باشد .قانون جاذبه زمين را اولين بار نيوتن كشف كرد . زماني كه در زير سايه درخت سيب غرق در مطالعه كتاب مورد علاقه اش بود ناگهان سيبي از درخت جدا شد و به سرش خورد . نيوتن سيب را برداشت و نگاهي به آن كرد و سپس نگاهي به بالاي سرش و با خود فكر كرد : جرا اين سيب پس از جدا شدن از شاخه به سمت زمين آمد ؟ چرا به سمت آسمان نرفت؟

او بالاخره پس از مدتها مطالعه و مكاشفه به قانون جاذبه پی برد . بله قانون جاذبه زمين همه چيز را به سمت خودش مي كشد . تا قبل از نيوتن همه ناخود آگاه از اين قانون استفاده مي كردند ولي كسي نمي دانست كه چرا؟ البته شايد چراي آن برايشان اهميتي نداشت . آنها قرار نبود همگي دانشمند باشند و فرمول شتاب جاذبه را بدانند . فقط كافي بود با يك چوب به شاخه هاي درخت گردو ضربه بزنند تا گردوها به زمين بريزد و آن را جمع كنند و اينكه فرمول شتاب جاذبه زمین چیست برايشان اهميتي نداشته و ندارد .

آنچه كه در بالا توضيح داديم صرفا يك مثال قابل درك بود و ارتباطي با ” قانون جذب “ندارد !

برگرديم به بحث خودمان : ” قانون جذب “‌و گفتيم كه “قانون ” يك اصل اثبات شده است و جذب همان ” كشش “. شايد باورتان نشود ولي در قانون جذب اعتقاد بر اين است كه افكار شما مي توانند همه چيز را به سمت شما بكشند . اين همه چيز كه مي گوئيم يعني واقعا هر چیزی که فکرش را بکنید مثل اجسام ،‌احساسات ،‌ افكار ،‌شادي ،‌سلامتي ،‌ثروت و هر چيزي كه بخواهید مي توانيد آن را بدست آوريد .

اگر جدب با این توصیف واقعا یک قانون باشد كه عاليست ! نه؟

درمقالات بعدی با این قانون آشنا خواهیم شد و با هم یاد می گیریم چطور با استفاده از قانون جذب به هر آنچه که می خواهیم برسیم .

شما هم نظرتان را در مورد قانون جذب در پايين همين صفحه بنويسيد تا كم كم در قسمتهاي بعدي وارد بحث اصلي شويم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + یک =