آموزش وردپرس
خانه / دسته‌بندی نشده / پاسخ ۷ سوال درباره موفقیت تحصیلی فرزندان

پاسخ ۷ سوال درباره موفقیت تحصیلی فرزندان

موفقیت تحصیلی فرزندان به یکی از دغدغه های اصلی والدین امروزی تبدیل شده است . هر پدر و مادری آرزو دارد که فرزندش در مدرسه بهتر درس بخواند و نمرات بالاتری کسب کند تا بتواند در یک دانشگاه خوب قبول شده و کار مناسب و با درآمد خوبی بدست آورد تا بتواند در آینده به آنها افتخار کند .

برای راهنمایی فرزند ابتدا والدین باید خود با اصول موفقیت آشنایی داشته باشند  تا بتوانند نقش مهمی در پیشرفت فرزندان داشته باشند .

در اینجا به ۷ عامل موفقیت فرزندان اشاره می کنیم :

 ۱ ) اشتیاق و انگیزه ما برای طی مسیر

هر فردی برای پیشرفت خود نیاز به اشتیاق و انگیزه دارد تا در زندگی خود به موفقیت برسد  برای کاری که فرزندانمان انجام میدهند باید ایجاد انگیزه کنیم . کاری که درآن اشتیاق و انگیزه وجود نداشته باشد به سرانجام نمیرسد.

 ۲ ) تحصیل را به یک تفریح برای بچه ها تبدیل کنیم

اگر تحصیل یک تکلیف باشد ،نقش تحصیل زیاد جدی گرفته نمی شود ولی اگر آن را به صحنه بازی تبدیل کنیم و در آن حس رقابت را نهادینه کنیم بچه ها دوست دارند در بازی همیشه برنده باشند و از آن لذت ببرند .

 ۳ ) تمرین و پشتکار

پشتکار و سرسختی مهمترین عامل موفقیت  نه تنها در فرزندان ، بلکه در تمام انسانهاست .بدون تمرین و پشتکار با استعدادترین انسانها هم نمی توانند به نتیجه مطلوب برسند .

 ۴ ) تعیین هدف و تمرکز بر روی آن

بصورت هفتگی برای فرزندان تان هدف تعیین کنید و از آنها برای تعیین هدف خوشان استفاده کنید و یاد بدهید چطور برنامه ریزی کنند تا همیشه به اهداف شان برسند .

۵ ) عامل تشویق کننده

همیشه یک عامل تشویق کننده باعث افزایش انگیزه و بالارفتن سرعت پیشرفت در فرزندان می شود . لازم نیست این تشویق حتما مالی باشد بلکه  یک جمله محبت آمیز هم می تواند نتیجه خوبی در پی داشته باشد که شاید حتی یک جایزه چند هزار تومانی آن اثر را ندارد .

۶ ) مقاومت در مقابل نا ملایمات

در طول مسیر تحصیلی مشکلات بسیاری برای دانش آموز بوجود می آید . بهفرزندانمان مهارت جنگیدین با مشکلات را یاد دهیم و بیاموزیم در راه رسیدن به اهداف نباید زود مایوس و ناامید شد .

۷ ) ایجاد علاقه به  خود

اگر کسی خودش را دوسنت داشته باشد می توان انتظار داشت دیگران را هم دوست بدارد . به فرزندان خود بیاموزیم که به خودشان احترام بگذارند و خودشان را باور داشته باشند چون قرار است تمام اتفاقات خوب از او شروع شود و منشاء بسیاری از تغییرات مثبت در چهان باشد .

علاوه بر این فرزندانی که به خودشان علاقه دارند دوست دارند رفتارهای شایسته از خود نشان دهند.

 

یک دیدگاه

  1. بسیار عالی و آموزنده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + هفت =