آموزش وردپرس
خانه / دسته‌بندی نشده / تربیت جنسی نوجوانان

تربیت جنسی نوجوانان

هنگامی که صحبت از تربیت جنسی نوجوانان به میان می آید بسیاری از خانواده ها در برابر این موضوع بسیار مهم جبهه گیری میکنند و تصور میکنند که اگر در مورد مسائل جنسی با فرزندانشان صحبت کنند حریم بین آنها از بین میرود . اما والدین عصر جدید  می‌دانند که با وجود اطلاعاتی که در رسانه‌های مختلف وجود دارد بدست آوردن اطلاعات کار بسیار سختی نیست و فرزندان ما نیز قوطی‌های کنسرو در بسته ای نیستند که هنگام ازدواج درب آنها را باز کنیم و یک شبه با همه مسائل سن خود آشنا شوند واین امر طبیعی است که فرزند نوجوان بخواهد در این سن سوالات خود را از ما بپرسد.

سن نوجوانی سنی است که فرزندمان دچار تغییرات زیادی میشود چه در شکل ظاهر و چه در صدا و چه در افکارش،  فرزند نوجوان من مدام در مقابل آینه است و این تغییرات را میبیند که در شکل ظاهرش بوجود آمده است و دچار بحران میشود. سوالات زیادی برایش بوجود می‌آید و ما به عنو‌ان والدین عصر جدید باید به سوالات جنسی آنها به صورت کامل پاسخ دهیم که در غیر این صورت آنهاد پاسخ این سوالات را به طرق دیگربدست می آورند و ممکن است پاسخهایی که دریافت میکنند با فرهنگ و عقاید ما سنخیتی نداشته باشد و آسیبهای روانی و جسمی به خود وارد کند به این دلیل که زمانی که ما باید به سوالاتشان پاسخ می دادیم از آن سر باز زدیم .

چگونه به سوالات جنسی نوجوان پاسخ دهیم

اگر فرزند شما سوالی را در مورد مسائل جنسی می پرسد شما باید به صورت کامل به آن پاسخ دهید. اگر برای او این سوال مطرح شده است که  اندام من چه تغییری می کند یا سئوالات جدبد دیگر؛ شما باید آگاه باشید و پاسخ او را بدهید .اگر در آن لحظه نتوانستید پاسخش را بدهید از او زمان بگیرید و بگویید که این سوال را بعدا پاسخ میدهم تا بتوانید به صورت صحیح پاسخ دهید .

قبل  از دوران بلوغ فرزندانتان را با این تغییرات آشنا  کنید

قبل از این که فرزندتان وارد سن بلوغ شود و اضطراب های این دوران براو وارد شود آنها را با این تغییرات آشنا کنید به عنوان مثال قبل از اینکه دخترتان به سن قاعدگی برسد به او آموزش دهید که چه اتفاقی در بدن او می‌افتد و در حال بالغ شدن است و این موضوع بسیار طبیعی است . یا اگر فرزند پسر دارید به او بگویید که دارد مرد میشود و نشانه های بلوغ را به او بگویید تا دچار اضطراب نشوند.

آیا نیاز هست که فرزندانمان را با خطرات جنسی آشنا کنیم

بسیاری از والدین این سوال را دارند که آیا نیاز هست که فرزندانمان را با خطرات جنسی آگاه کنیم بهتر است در پاسخ به سوالات این والدین بگویم که حتما باید فرزندان را آگاه کنیم .

در یک سرشماری که در سال ۸۵ انجام گرفت مشخص شد که حدود ۴۰درصد جوانان ما تجربه جنسی داشته اند ولی از بیماری هایی که ممکن است از این تجربه ها دچار شوند آگاهی نداشتند و درگیر مشکلات جبران ناپذیری شده اند .

بنابراین شما والدین عزیز باید به فرزندانتان آگاهی لازم را بدهید و این را بدانید که نوجوانی آخرین فرصت برای آموزش مسائل جنسی به نوجوانان است و اگر این فرصت را از دست بدهید دیگرزمانی برای جبران نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + 11 =