آموزش وردپرس
خانه / دسته‌بندی نشده / اوقات فراغت تعطیلات تابستان نوجوانان

اوقات فراغت تعطیلات تابستان نوجوانان

یکی از دغدغه های والدین در تابستان ، چگونگی گدران اوقات فراغت فرزندان است .توجه به نیازهای اصلی فرزندان در تعطیلات می تواند در غنی سازی اوقات موثر باشد . هر گونه برنامه ریزی برای تعطیلات باید اولا هدفمند باشد و در مرحله بعد ادامه دار باشد و از شاخه ای به شاخه دیگر پریدن باعث گم کردن اهداف و عدم دستیابی به نتیجه مطلوب در پایان تعطیلات است . در این مقاله به پنج نیاز اصلی نوجوانان در تعطیلات می پردازیم .

۱ – نیاز به تفریح :

یکی از نیازهای اساسی نوجوانان  نیاز به تفریح است .نیاز به تفریح باعث می شود که ذهن آنها بازتر شود و با دیدی بازتر به اطراف خود بنگرند.

۲- نیاز به تعلق :

نیاز به تعلق یعنی به دوست داشتن و دوست داشته شدن در تابستان فرزندان نیاز دارند که زمانی را هم با دوستانشان بگذرانند. ارتباطات یکی از نیازهای اساسی است که باعث شادی و نشاط  می‌شود .

۳- نیاز به پیشرفت :

نیاز به پیشرفت در این سن به شدت افزایش پیدا میکند . اوقات فراغت زمان مناسبی است تا فرزندان بتوانند نیاز خود را پیدا کنند و در آن پیشرفت کنند. ممکن است نوجوانی با مطالعه پیشرفت کند و نوجوان دیگر پیشرفتش را در ورزش و یکی در هنر ببیند این مهارت والدین است که بتوانند استعداد فرزندشان را پیدا کند و آن را در این ایام تقویت کند .

۴-  نیاز به آزادی :

نوجوانان در این سن نیاز به آزادی دارند و باید به آنها آزادی بدهیم تا بتوانند تجربه کسب کنند البته راهنماییهای والدین نباید نادیده گرفته شود وآزادی کنترل شده باشد .

۵- نیاز به تداوم کارها : ‌

تداوم در کارها رمز موفقیت و پیشرفت فر‌زندان در هر زمینه ای است . برای رسیدن به اهداف باید اقدام و تلاش کنید . اگر کارها را به صورت مداوم انجام دهید به هدفتان نزدیک ‌تر میشوید.  به نوجوانان یاد بدهید که هرگز تسلیم نشوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 3 =